javaДо уваги студентів всіх років і форм навчання. На кафедрі систем електропостачання та електроспоживання міст є можливість пройти курси з програмування на об'єктно-орієнтованій мові Java безкоштовно. Опанування простої у вивченні і ефективної у використанні потужної мови програмування не тільки дозволить підвищити власну кваліфікацію і отримати нові навчики у майбутній кар'єрі, але й також допоможе у вирішенні практичних завдань, обробці результатів лабораторних робіт, підготвці розрахункової частини курсових і дипломних робіт на високому рівні.

Початок навчання з 10 жовтня 2022 р.

ПРОГРАМА КУРСУ:

Модуль 1. Синтаксис Java

Змістовий модуль 1.1. Базові поняття мови Java
В задачу цього змістового модулю входить опанування базовими навичками написання програм на мові Java. Надаються відомості про структуру програми, функції, оператори, типи змінних. Порушуються питання про підходи до організації циклів різних типів, розгалужень та використання логічних операцій. Вивчаються рядки, масиви, перевантаження, обробка виключень, методи і рекурсивні функції. Додатково розглядаються перерахування, введення-виведення з клавіатури, робота з датою та часом.

Змістовий модуль 1.2. Об’єктно-орієнтоване програмування
В змістовому модулі надаються відомості про основні поняття об’єктно-орієнтованого програмування: інкапсуляція, поліморфізм, наслідування, класи, конструктори, об’єкти. Розглядаються модифікатори доступу, статичні методи і класи, перевизначення, перевантаження і абстрактні класи. Окремо розкривається поняття інтерфейсів. В рамках ООП підвищується рівень володіння рядками та виключеннями. Розглядаються спеціальні класи колекцій, лямбда-вирази, приведення типів.

Змістовий модуль 1.3. Паттерни ООП
Змістовий модуль розкриває поняття породжувальних, структурних та поведінкових паттернів проектування, агрегації та композиції. Надаються відомості про особливості застосування та приклади.

Модуль 2. Застосування Java

Змістовий модуль 2.1. Файли і потоки
Детально вивчаються потоки введення-виведення, робота з файлами, серіалізація. В рамках потоків даних вивчається Stream API. Надаються відомості про реалізацію багатопотокового програмування.

Змістовий модуль 2.2. Робота з базами даних
Змістовий модуль містить інформацію про основні принципи по роботі з базами даних та запитами SQL. Розглядається база даних SQL, MySQL, таблиці, типи даних та операції з ними. Надаються відомості про транзакції бази даних, концепції ACID, рівні ізоляції даних. Вивчається робота з JDBC, SQLite.

Змістовий модуль 2.3. Sockets API (Networking)
У змістовому модулі вводиться поняття розподілених клієнт-серверних додатків та розглядаються способи їх реалізації із застосуванням програмування сокетів, RMI, сервлетів та JSP. Надаються відомості про протоколи з’єднання TCP/IP, UDP. Розгляд API супроводжується практичними прикладами з реалізації клієнтських та серверних компонентів розподіленої обчислювальної архітектури.

 

До вивчення курсу запрошуються також всі бажаючі викладачі кафедри систем електропостачання та електроспоживання міст.

Для запису на курси відправляти заявку на  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

 

 

 


Ми у соцмережах

facebook instagram Logo ukr png

На сайті 187 гостей та 0 користувачів