Міжнародні проєкти

KharkivObl

Одним із основних пріоритетів є інтеграція України до Європейського дослідницького простору. Цьому сприяє двостороння міжнародна співпраця з країнами-членами ЄС, з країнами східного партнерства, участь у Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Кафедра систем електропостачання та електроспоживання міст має досвід в успішному виконанні міжнародних науково-дослідних грантових проєктах.

2018 – 2019 р.р.

Керівник – д.т.н., проф. Плюгін В.Є., виконавець к.т.н., доц. Ковальова Ю.В.

Науково-дослідна робота №М/131-2018 та №М/45-2019 у рамках Україно-Польського проєкту із загальною темою «Синтез провідного двовимірного MXene матеріалу з використанням магнетронного розпилення за допомогою хімічного осадження пари».

{slider title="Детальніше" open="false" class="icon"}

Розроблено проект лабораторії з синтезу двовимірних MXene матеріалів на базі Ti3AlC2 шляхом гетерогенного вирощування високо-орієнтованих субстратів при використанні гібридного методу магнетронного розпилення хімічного осадження пари.

Проект включає приміщення з трубами гарячої і холодної води, окремою каналізацією, системою примусової вентиляції, системою підтримки мікроклімату, засобами електричного, хімічного та радіаційного захисту, герметичні вхідні двері з контролем доступу.

До складу лабораторії входять: джерела живлення, магнетрон, вакуумна камера, мішені Ti, Al, Ti-Al та субстрати для виготовлення катодів.{/sliders}

2023 р.

Відповідальний виконавець – д.т.н., проф. Плюгін В.Є.

Рамкова програма Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020” за темою «Відновлення та модернізація системи централізованого теплопостачання з метою  її енергоефективної та сталої  роботи в умовах військових дій та повоєнного відновлення енергетичної галузі»

{slider title="Детальніше" open="false" class="icon"}

Робота на стадії виконання першого етапу.

Загальна мета наукової роботи – продемонструвати можливість втілення в Україні нового покоління низькотемпературних мереж централізованого теплопостачання та охолодження, які зможуть використовувати джерела відновлюваного та відпрацьованого тепла, доступне при низькій температурі.

Новизна

1)      Інтегроване опрацьовування варіантів удосконалення теплових мереж з метою переходу до використання низькотемпературних теплоносіїв з ТЕЦ та встановленням індивідуальних теплових пунктів (ІТП) із застосуванням відновлювальних джерел енергії для повного забезпечення потреб мешканців у опаленні та гарячій воді, з можливістю кондиціювання для нових будівель.

2)      Пропонується новий науковий підхід, який дозволить на основі даних з потреб у електроенергії, теплопостачанні та тепла для гарячої води, розробити оптимальний варіант використання відновлюваних джерел енергії  (ВДЕ) та встановити оптимальне місце знаходження ІТП з тепловим насосом, можливістю додаткового встановлення сонячних колекторів та акумуляторів тепла.

3)      Вирішення задачі переходу до низькотемпературних мереж теплопостачання з  мінімізацією енергоспоживання країни шляхом створення методології реконструкції теплових мереж.

Практична цінність

1)      Практична цінність результатів полягає в розробці науково-методичних основ і практичних рішень для підвищення енергозбереження та екологічної безпеки в міському комунальному господарстві та об’єктів критичної інфраструктури.

2)      Комплексна оцінка потреб кожного з будинків району, виявлення напрямків підвищення енергоефективності шляхом моніторингу об’єктів системи дозволяє створити нові методи підвищення енергоефективності у комунальному господарстві.

3)      Поступове долучення додаткових індивідуальних теплових пунктів з тепловими насосами та/або сонячними колекторами, акумуляторами теплової енергії.

4)      Застосування різних видів ВДЕ у комбінації з централізованою системою теплопостачання.

5)      Впровадження результатів проєкту дозволить винайти оптимальні рішення для модернізації міських теплових мереж, особливо у час післявоєнної відбудови міст, удосконалювати підходи до проектування систем опалення, кондиціювання та гарячого водопостачання нових будинків та підключення їх до центральних теплових мереж, проектувати локально розташовані теплові пункти з використанням ВДЕ.

6)      Очікувана економічна ефективність від впровадження проєкту передбачає:

  • зменшення споживання викопаних видів палива на 20 %;
  • зниження викидів СО2 в атмосферу, що прямо сприятиме покращенню екологічного стану довколишнього середовища, а також зменшенню парникового ефекту;
  • економія витрат на рік у порівнянні з газовими системами опалення;
  • суттєва економія витрат на рік у порівнянні з електричними системами опалення;
  • забезпечення надійного та сталого енергопостачання.{/sliders}

 


Ми у соцмережах

facebook instagram Logo ukr png

На сайті 236 гостей та 0 користувачів