ПолосухинУ цьому році виповняється 115 років від дня народження засновника і першого завідувача кафедри «Електропостачання міст» кафедри “Елктропостачання міст”  Полосухіна Владислава Ілліча.

Полосухін Владислав Ілліч народився 19 вересня 1904 р. у селі Богунов-Городок Курської області в родині вчителя. До 1919 р. учився в гімназії м. Маріуполя. Трудову діяльність В. І. Полосухін почав в 15 років на залізниці, потім працював на радіостанціях у м. Маріуполі й Артемівську спочатку практикантом, а потім - радистом. З 1924р. Владислав Ілліч брав активну участь у радіофікації м. Харкова працюючи на радіостанції. Без відриву від виробництва Полосухін В. І. поступив на вечірнє відділення Харківського будівельного інституту, але після другого курсу перейшов в Електромеханічний інститут, який закінчив в 1929 році. З 1928 року життя Владислава Ілліча пов'язане з енергетикою. До 1940 р. він працював в управлінні мереж «Харківенерго» на різних інженерних посадах, а з 1940 р. - головним інженером. З початком Великої Вітчизняної війни розпорядженням Народного комісаріату електричних мереж Полосухін В. І. був відряджений на Урал, де працював спочатку в тресті «Ураленергобуд», а потім начальником контори «Центроелектромережбуд» по відновленню Сталіногорської ДРЕС.

Відразу після звільнення м. Харкова Полосухін В. І. був призначений заступником начальника оперативної групи «Харковэнерго», а потім директором управління електромереж «Харківенерго». Під його керівництвом повністю відновлена вся енергосистема Харківської області. У післявоєнні роки управління «Харківенерго» займало провідні позиції серед аналогічних підприємств.
З вересня 1961 р. Полосухін В. І. працював у Харківському інституті інженерів комунального будівництва на посаді завідувача кафедрою електротехніки. Багатий практичний досвід фахівця й талант керівника дозволили йому створити міцний колектив, здатний вирішувати завдання по підготовці фахівців. Відповідно до наказу Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти УРСР № 51 від 30 січня 1963 року в Харківському інституті інженерів комунального будівництва була затверджена спеціальність «Електропостачання міст» для підготовки інженерів - електриків. У зв'язку з цим на базі кафедри електротехніки було створено кафедру електропостачання міст, якою Владислав Ілліч завідував до 1981р.

Під керівництвом Полосухіна В. І. у короткий термін був сформований кваліфікований педагогічний колектив, створені лабораторії електричних мереж, електропостачання, електричної частини електричних станцій і підстанцій, релейного захисту й автоматики, техніки високих напруг, електроприводу.

За багаторічну плідну трудову й викладацьку діяльність Полосухін В. І. був нагороджений Орденами - « Червона Зірка», «Знак Пошани», медалями: «За Перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні», «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.», «За трудову доблесть», «Двадцять років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.», «За доблесну працю на відзначення 100-річчя від дня народження Володимира Ілліча Леніна», «Тридцять років Перемоги у Великої Вітчизняної війні 1941-1945 р.».
Значну увагу Владислав Ілліч приділяв формуванню спеціаліста, як особистості. Він був прикладом інтелігентності, витриманості, відповідального ставлення до інтересів та вимог суспільства.

Його вихованці, досі підтримують на гідному рівні високий авторитет учителя, кафедри та академії.
Рішенням Вченої Ради Харківського Університету ім. О.М. Бекетова у 2012 році його ім’я було присвоєно одній з найкращих аудиторій Університету – 426 етк.


Ми у соцмережах

facebook instagram Logo ukr png

На сайті 34 гостя та 0 користувачів