лекция19 вересня 2022 року, розпочався новий навчальний рік для студентів 2 курсу ОКР бакалавр групи ЕСЕ 2021-1 та перший день навчання в якості студентів ХНУМГ імені О.М. Бекетова студентів групи ЕСЕ 2022-1у. Незважаючи на всі обставини навчання продовжується і відбувається завдяки сучасним засобам комунікації у середовище Microsoft Teams, де студенти можуть бачити викладача, своїх одногрупників, презентацію та найголовніше здобувати сучасні знання та формувати потрябні компетентності.

 

 

Першою у цьому навчальному році стала лекція з дисципліни основи електропостачання та електроспоживання міст де лектором є старший викладач кафедри систем електропостачання та електроспоживання міст, к.т.н. Щербак Ірина Євгенівна. Лекція була присвячена загальній характеристиці електроенергетики. Студенти приймали активну участь у дискусії за темою.

Увага була зосереджена на перевагах електроенергії в порівнянні з іншими видами енергії та не забули зазначити недолік та сферу в якій нашим майбутнім спеціалістам треба буде працювати. Поговорили про енергетичні ресурси, зазначили технологічні особливості роботи електроенергетичних систем та основні вимоги, яким повинна відповідати робота енергосистеми. Зазначили види електроустановок, класифікацію станів і режимів ЕС та вимоги до них.

Однією із навичок якою повинен володіти спеціаліст у сфері електроенергетики є здатність читати схеми, тому не оминули і це питання, вивчивши зображення електроенергетичної системи за допомогою умовних позначень. Розглянули питання встановленої потужності та структури генерації Об’єднаної енергосистеми України. Також звернули увагу на строки експлуатації українських АЕС, встановлену потужність ТЕС ГК за видами палива, енергетичні показники основних гідростанцій та динаміку зростання встановленої потужності відновлюваних джерел енергії з 2015 року. Закінчили лекцію розглядом питання про розподіл середньодобового виробництва електроенергії.

лекция 19 09 2022

 


Ми у соцмережах

facebook instagram Logo ukr png

На сайті 84 гостя та 0 користувачів